پاورپوینت تعادل اب و الکترولیت

پاورپوینت تعادل اب و الکترولیت توضیحات: دانلود پاورپوینت با موضوع تعادل اب و الکترولیت، در قالب ppt و در 42 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: فشار مایعات: فشار مایعات : مایعات بدن تحت اثر اختلاف فشار هیدروستاتیکی و انکوتیکی بین فضای بینابینپاورپوینت تعادل اب و الکترولیت|35023470|u-next|اختلالات آب و الکترولیت,pdf,نمونه سوالات آب و الکترولیت پرستاری,علائم کمبود الکترولیت,آب و الکترولیت برونر,الکترولیت خوراکی,آب الکترولیت دار,کمبود الکترولیت بدن,محلول الکترولیت خوراکی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان پاورپوینت تعادل اب و الکترولیتآماده دریافت می باشد .

پاورپوینت تعادل اب و الکترولیت

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع تعادل اب و الکترولیت،
در قالب ppt و در 42 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

فشار مایعات:

فشار مایعات : مایعات بدن تحت اثر اختلاف فشار هیدروستاتیکی و انکوتیکی بین فضای بینابینی و فضای عروقی مویرگها جابجا میشوند. ( نیروهای استارلینگ )
تغییر در پروتئین های پلاسما و یا حجم داخل عروقی تعادل فشارهای مذکور را به هم زده منجر به بروز اختلالات اب و الکترولیت میشود.


تنظیم کننده های توازن مایعات:

تشنگی : مرکز ان در هیپوتالاموس واقع است و با افزایش اسمولالیتی ECF فعال میشود.مکانیسم تشنگی در افراد پیر ،افراد دچار بیماری های ناتوان کننده و بیماران دچار کما مختل میشود. هیپو اسمولاریتی تشنگی را مهار میکند.
اثرات هورمونی : هورمون انتی دیورتیک و الدسترون دو هورمون اصلی هستند که بر توازن مایعات اثر میگذارند. هیپراسمولالیتی ، کاهش حجم ECF ، درد و استرس ترشح ADH را تحریک کرده و هیپو اسمولالیتی ، افزایش حجم ، سرما ، الکل و تنفس CO2 ترشح ADH را مهار میکنند.
هیپوولمی و افت فشار خون منجر به ترشح الدوسترون میشود.
و . . .فهرست مطالب:

مقدمه

فشار مایعات

تنظیم کننده های توازن مایعات

بالانس مایع در جراحی

شوک

کریستالوئید ها

محلولهای نمکی بالانس

محلولهای نمکی هیپرتون

الکترولیت ها

فیزیولوژی سدیم

علائم و نشانه های HypoNa

و . . .توجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.