پاورپوینت زراعت عمومی

پاورپوینت زراعت عمومی توضیحات: دانلود پاورپوینت با موضوع زراعت عمومی، در قالب ppt و در 20 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: عوامل موثر بر رشد و نمو گیاهان مواد غذایی خاك گیاه موجودی است كه مانند تمام موجودات زنده اعمال حیاتی انجام می دهد، اپاورپوینت زراعت عمومی|35023482|u-next|جزوه زراعت عمومی دانشگاه تهران,دانلود کتاب زراعت عمومی دکتر خواجه پور,نمونه سوالات زراعت عمومی,دانلود جزوه زراعت عمومی دانشگاه تهران,کتاب زراعت عمومی دکتر مظاهری,زراعت عمومی دکتر محمدعلی رستگار,لاصه جزوه زراعت عمومی,نمونه سوالات استخدامی زراعت عمومی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان پاورپوینت زراعت عمومیآماده دریافت می باشد .

پاورپوینت زراعت عمومی

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع زراعت عمومی،

در قالب ppt و در 20 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

عوامل موثر بر رشد و نمو گیاهان
مواد غذایی خاك
گیاه موجودی است كه مانند تمام موجودات زنده اعمال حیاتی انجام می دهد، انجام این اعمال احتیاج به انرژی دارد كه گیاه این انرژی را از راه جذب مواد غذایی تأمین می كند. گیاه مواد غذایی مورد نیاز خود را به صورت املاح معدنی محلول در آب و توسط تارهای كشندة ریشه جذب می كند.
در بین عناصری كه در ساختمان سلولی و فعالیت های فیزیولوژیكی و متابولیكی گیاه نقش دارند، برخی مانند اكسیژن، كربن و هیدروژن از طریق آب یا هوا تأمین می شوند و برخی دیگر عمدتاً بوسیله خاك فراهم می شوند.
عناصری كه از خاك جذب می شوند، بر اساس شدت نیاز گیاه به آنها به دو دستة عناصر پرمصرف و عناصر كم مصرف تقسیم می شوند. عناصر پر مصرف یا ماكرو به مقدار زیادی مورد نیاز گیاه هستند و 6 عنصر نیتروژن (N) ، فسفر(P) ، پتاسیم(K) ، كلسیم(Ca) ، منیزیم(Mg) ، و گوگرد(S) را شامل می شود.
عناصر كم مصرف كه به آنها ریز مغذی ها نیز گفته می شود، به مقدار بسیار كم مورد نیار گیاه هستند اما نقش و اهمیت فیزیولوژیكی بالایی دارند و 7 عنصر آهن(Fe) ، منگنز(Mn) ، مولیبدن(Mo) ، بر(B) ، مس(Cu) ، روی(Zn) و كلر(Cl) را شامل می‌شوند.
و . . .فهرست مطالب:

عوامل موثر بر رشد و نمو گیاهان
مواد غذایی خاك
واكنش خاك

خاك های اسیدی
خاك های هالومورفیك
گازهای اتمسفری
آب و هوا

انواع گیاهان از نظر نیاز به آب
كارآیی مصرف آب
اثرات فیزیولوژیك تنش خشكیتوجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.